درس مقدماتى براى کامنت گذاشتن توى وبلاگها برای مبتدیان
ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٦  کلمات کلیدی: آینه اسرار یا یک چرند دیگری از همان نوع
١- کامنت گذاران محترم یا غیر محترم آى.پى کسانى که در وبلاگ کامنت مى گذارند ثبت مى شود و براى صاحب وبلاگ قابل رویت است. یعنى اگر شما یک بار اسمتان را بنویسید قلى و دفعه بعد بنویسید نازیلا منِ وبلاگ صاحاب مى فهمم که یک نفر هستید.
٢- اسمهاى مختصر و بى معنى شما براى من نه اهمیتى دارد و نه زنگ آشنایى به صدا در مى آورد. به خدا که به هیچ کس مربوط نیست که من توى این وبلاگ دارم چه غلطى مى کنم و چه مزخرفى مى نویسم و اگر فکر مى کنید اینجا کلانترى نیاوران است و اجازه دارید تفتیش عقاید کنید باید جواب بدهم :" هررررى"
٣- به خداوندى خدا که خیلى واضحتر از این چیزى که دارم مى نویسم مى توانم بنویسم. آنقدر هم اطلاعات ریز و درشت دارم که خواندنش براى بقیه جالب باشد، حداقل جالبتر از این همه استعاره ها. پس بیایید زندگى اطرافیان را از اینى که هست هیجان انگیزتر نکنیم. باور کنید من ماجراهای خوبی از گذشته هاتان و آدمهاى محترم جانماز آبکش دور و برتان مى دانم و عین خیالم هم نیست که به همه کسانى که این اطلاعات برایشان جالب است زنگ بزنم و احوالى ازشان بپرسم.
۴- من عصبانیم. خیلى عصبانیم. از اینکه آدمهاى دیگر کنترل زندگیم را در دست بگیرند بیزارم. اگر کسى کارى به کار من نداشته باشد مى نشینم آرام زندگیم را مى کنم. اگر شروع کنید به هم زدن، من بدجور پایه ام.
۵- یک وقتى سکوت تعبیر مى شود به اینکه حرفى ندارى بزنى. خب من حرف دارم بزنم. خیلى هم حرف دارم که بزنم. تریبونش را هم دارم. اطلاعاتم هم زیاد است.
۶- ده سال است دارم این وبلاگ را مى نویسم و به خاطر آدمهایی که ده روز است سرچ کردن توى گوگل را یاد گرفته اند قرار نیست تعطیلش کنم. بهتر نیست شما از من و دنیاى مجازیم بکشید بیرون؟ تفریحات بهترى براى خودتان پیدا کنید.
٧- دفعه بعد اسم مى آورم.