میهمانی خداحافظی و اینترنت

انتشارات ققنوس در مورد میهمانی خداحافظی

ناشر: هیلا « میهمانی خداحافظی » یک درام خانوادگی است که با موضوع مهاجرت شکل گرفته است . داستانهای این مجموعه دربارة زن جوانی به نام ساراست که به خاطر مهاجرت قریب‌الوقوع نزدیکترین دوستش « الی » به کندوکاو در گذشته‌های نه چندان دور خود می‌پردازد . سارا در جستجویی که انجام می‌دهد نکاتی را در مورد خودش و رابطه‌اش با همسرش – بهنام – کشف می‌کند و علت اینکه چرا این همه از مهاجرت دوستش – الی – غمگین شده است را به تدریج می‌فهمد . میهمانی خداحافظی در واقع یک کشف درونی برای ساراست که ضمن مرور اشتباهات گذشته‌اش راه خودش را باز می‌یابد .

میهمانی خداحافظی کتاب شد - خبرگزاری سینمای ایران

«مهمانی خداحافظی» داستان مهاجرت ایرانی ها به کشورهای دیگر است. در کنار انسان های مهاجر، زندگی و چالش های دوستان و اقوام این افراد نیز بررسی شده است. در تعدادی از این داستان‌ها، خلا ایجاد شده برای بازماندگان مهاجران در ایران و همچنین احساس غربت مردم در داخل و خارج وطن بررسی می‌شود.
به نظر می رسد با به وجود آمدن موج تازه ای از مهاجرت در میان مردم، به خصوص جوانان ایرانی، واکاوی این موضوع و آسیب های آن درونمایه جالبی برای نخستین مجموعه داستان یک هنرمند جوان است.

خانم شین نویسنده - وبلاگ شازده ارشک

"میهمانی خداحافظی" خانم شین را از دست ندهید ، من که انگار دفتر خاطرات خودم را می خواندم، بس که حس من را نوشته بود در هر خطش، گاهی از دست "سارا" عصبانی می شدم که چرا حرف نمی زند، از خودم می پرسیدم "تو چرا خواسته هایت را بر زبان نمی آوری؟"،شخصیت ها خوب معرفی شده اند و پرش فصل های داستان از حال به گذشته دلچسب است، شخصیت اولش آنقدر شبیه نسل من است که احساس ناب و خالص خودت را در خط به خط داستان می خوانی،شیدا جانم فقط اینکه خیلی خودت را لو داده بودی،‌ زود کتاب بعدیت را شروع کن، دلم می خواهد بدانم شخصیت های خیالیت چگونه روزگار می گذرانند.

میهمانی خداحافظی - وبلاگ روزمرگیها

اگر از کتاب «عادت می‌کنیم» زویا پیرزاد، «از میان ظرفهای شسته شده» و «به سادگی خوردن یک فنجان چای» نازنین لیقوانی خوشتان آمده پس کتاب «میهمانی خداحافظی» شیدا اعتماد را از دست ندهید... من عاشقش شدم. انقدر روان و ملموس نوشته است که تو خود را با شخصیتهای داستان عجین می بینی. دغدغه های زن قهرمان داستان، دغدغه های تو می شود و یادت می آید که چقدر حرفها و گفته هایش برایت ملموس و قابل درک است... دغدغه های او دغدغه های یک دختر، یک زن و شایدم یک مادر است با تمام فراز و فرودهای هیجانیش... بخوانید و لذت ببرید...(ادامه دارد.)

در میهمانی خداحافظی چه خبر بود؟- وبلاگ زرافه خوش لباس

داستان میهمانی خداحافظی خانم شین را خواندم. خیلی هایمان یک "الی" دور و بر خودمان داریم که بلند پرواز است و با تکیه بر توانایی هایش تصمیم های عجیب غریب می گیرد و ناگهان در تله احساس و روال عادی زندگی گیر می کند و می خواهد هرطور که شده ، خود را رها کند. این "الی" معمولا دوست داشتنی و چشم سفید است و به این راحتی تسلیم نمی شود. اما در طول داستان دوست داشتم به "سارا" بگویم ای کاش خودش را انقدر در گیر و دار دوستان قدیمی "حل "نکند و چیزی هم برای خودش و زندگی اش باقی بگذارد. اما می دانستم بی فایده است. دوستانش مهربانند هنوز موج بی وفایی بر سر سارا هوار نشده که بی خیالشان شود و به یک بی تفاوتی تلخ برسد... ( ادامه دارد.)

 ****

اگر متنی در مورد میهمانی خداحافظی نوشته‌اید یا خوانده‌اید به من خبر بدهید. برای تهیه کتاب میهمانی خداحافظی در تهران می‌توانید با سامانه ارسال محصولات فرهنگی تماس بگیرید 20-88557016  ارسال رایگان است. برای تهیه کتاب شهرستانها یا خارج از ایران با این سایت مکاتبه کنید.

http://b-agar.ir/SendBooks.aspx

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید